Hasbihal Kahvaltı Salonu | Malatya

Gecenin bir yarısı yine ben kararlı olduğumu sandığım rejimim, göbeğim ve doymak bilmeyen nefsim. Çok değil galiba 15 kg kadar fazlam var tabi ki bana göre değil tartılara ve boy kilo oranını sağlamaya çalışan insanlara göre. Bana göre 5 kg fazlam var ve ben bu halimle gerçekten çok mutluyum, yürürken ve merdivenden çıkarken aldığım nefesin yönü değişmez ise tabi ki de. 🙂 neyse canım açlığın verdiği etki ile yazımıza gelelim.

Günlerden bir gün benim gibi yemeğe düşkün bir arkadaşım ile kahvaltı yapmaya karar verdik, kahvaltı kesinleştikten sonra nerede yapacağımıza merkeze yakın, hizmeti, lezzeti yerinde bir mekan olmasını istedik. Hepsi bir arada olsun derken kendimizi sizinde bildiğiniz üzere Hasbihal Kahvaltı Salonunda bulduk, bulduk dememe bakmayın ben geç kaldım. Kapıdan içeriye girdiğimde güler yüz ile ayakta karşılayan mekan sahibesi vardı. Dışarısı soğuktu ve içeriye girme etkisi ile gözlük camlarım buğulaştı, gözlüğümün üstünden bakarak ilerledim bana sert şekilde nerede kaldın sen dercesine bakan bir yüz aradım ve mekanın en sonunda buldum o manidar bakışlı yüzü. Geç kalmanın en güzel yanı; masa hazırlanmış çaydanlık ufak ocağın üzerinden sinsice kaynıyordu, gel de beni iç der gibi. Mekanın güzel yanlarından biri çay bekleme yok kocaman(2 kişiliğe göre kocaman)* bir demlik çay geliyor. Malatya’daki diğer mekanlar gibi suya parada ödemezsiniz yanınızda kocaman estetik camdan bir sürahi durur istedikçe içebilirsiniz. Kahvaltıya gelecek olur isek Malatya merkezde görüp görebileceğiniz en güzel kahvaltı sofrasıdır(bizim evden sonra) bence. Kaç kişilik ise gelen serpme kahvaltı o kadar porsiyonlarda gelir ve hiç zayi olmadan aç da kalmadan çok rahat doyabilirsiniz. Kahvaltı ile gelen yiyecekler gerçekten taze ve tatminkar, o kadar çok şey var ki sayıp siteme kahvaltı ürünleri satan insanları çekmek istemiyorum. Fiyat konusuna gelecek olur isek benim çok takdir ettiğim bir işletmedir, verdiği hizmetin sonunda aldığı ücreti hak eden bir işletme. Malatya’da yaşıyor ve Malatya dışından gelen misafirlerinizi gönül rahatlığı ile kahvaltıya götürebileceğiniz bir mekandır tek kahvaltı da değil gidip tost ta yiyebilirsiniz. 🙂 yada çay için zaten yanında ufacık bir kurabiye geliyor sigara altı yaparsınız.

 

 

Yukarıda yazılanların hepsi benim şahsı düşüncemdir hiç bir kurumu kötülemek ve müşteri kaybına uğratmak istemem sadece başımdan geçen olayı yediğim yemeğin lezzetini hizmeti eksiksiz ve yalansız bir şekilde açıklamak istedim.

 

 

* Çok iki kişilik demlik gördük 4 bardaktan öteye gidemedi.