Kebap Sarayı | Malatya

Malatya merkezde gezmek gerçekten çok zor çünkü gezecek yer bulamıyorsunuz ve her zaman dediğim gibi Malatya iki karış dört parmak. Merkezi olarak baktığımıza istediğiniz her yere tabanvay ile gidebilirsiniz. Küçük yada her şey iç içer olmasına rağmen güzel bir mekan bulmak gerçekten zor oluyor kimi zaman. Malatya merkezde güzel bir kebap yemek hepimizin hakkı sonuçta o kadar para vereceğiz değil mi ?

Mekanın dış mekan fotoğrafı yok. İnternette de bulamadım tanımlama için mekan içinde çekilmiş bir fotoğraf yükleyeceğim. www.google.com yardımı ile de lokantada çekilmiş servis fotoğraflarına bakabilirsiniz yada bu linkten. Kendim çekmediğim için yemek fotosu paylaşamıyorum. Mekanın yerini tarif edecek olur isek eğer sski belediye veya yıkılan belediye arkası esenlik market karşısındaki ara sokak girişinden 50 mt üstte sağda. HSBC bankası yan taraf karşısı olarak da tarif edebiliriz. Benim sevdiğim mekanlardan birisidir nedeni etin, tavuğun lezzetli olması. Çalışanlar da olması gerektiği gibi mezeler taze ve gerçekten yapmayı biliyorlar. Sayısız olarak arkadaşlarım ile gitmişimdir. Merkezde böyle yer bulmak kolay olmuyor. Etin lezzeti yanında gelen mezeler gerçekten güzel mezeler çeşit olarak az evet ama taze ve lezzetli olması azlığını kapatıyor. Eğer uzun süredir beyti yemediyseniz bence en kısa zamanda uğramalısınız beytileri gerçekten güzel. Çoğu yerde su parası öderim bu olay Malatya da benim çok zoruma gider Dünya da belki sayılı su kaynaklarından birine sahibiz ama hala hazır suya para ödüyoruz. Tamam çeşmeden su vermiyorlar ama  en azından yemeğin yanında su gelir ise parasınıda almıyorlar.

 

Yukarıda yazılanların hepsi benim şahsı düşüncemdir hiç bir kurumu kötülemek ve müşteri kaybına uğratmak istemem sadece başımdan geçen olayı yediğim yemeğin lezzetini hizmeti eksiksiz ve yalansız bir şekilde açıklamak istedim.