—  Kimse senden daha kötü olamaz…

–  Evet adamım; gerçekleri söylemek konusunda, yaptıklarını ve hatalarını kimse yüzüne vurmamış herkes kullanıp bir kenara atmış. Yüzüne karşı hatalarını, yalanlarını ve aldatmalarını söylemek, söyleyeni kötü edermiş. Gerçekleri duymak insanın zoruna gidiyormuş. Gerçekler her yüze vurduğunda vuranı kötü yapmış.

–  Adamım seni şimdiye kadar basit sevmişler çıkarları için günün şartlarına göre sevmişler sen olduğun için değil sende olanlar için sevmişler. Sen ne yapmışsın; seni senden çok sevdiği için, seni senden çok düşündüğü için, affetmek için 40 bahane arayan adama 41 inci hatayı yapmışsın.

–  Unutma adamım, yüzüne karşı konuşan, çıkar ilişkisi kurmamış birisi kötü olmaz, sadece o kadar çok kötülük görmüştür ki senden çıkarsızlığına ve sevgisine karşılık sadece kötü söz söylemiş olabilir ama bu onu kötü yapmaz. Yüzüne konuşan kişi adamım, içinde sana karşı sevgi besleyendir her şeye rağmen, sen adamım basit sevgiler de aldatmalarda yitip gideceksin.

–  Unutma adamım; kötü dediğin kişi başkasının olduğunda yağmur olup yağsan da onu ıslatamazsın. Yağmur olduğunu görmediğinden değil başkasının olmuştur artık ve vazgeçmiştir senden. Artık vazgeçtikleri kadar özgürsün yağmur kayadan ne götürebilirse sen ondan ancak o kadar götüre bilirsin.