Malatya | Battalgazi Belediyesi

Uzun zaman oldu Malatya ile ilgili bir yazı yazmayalı. Yazmak istemiyordum açıkçası yazılacak eleştirilecek o kadar çok konu varken insan yazmak istemiyor yazılanlar hep havada kalıyor ama yine dayanamadım, yazdıklarım anlaşılmıyor belki anlatmak istediğimi anlatamıyorum kanımca ama yinede insan dayanamıyor.

04.07.2014 tarihinde saat 08.20 civarlarıydı işe gitmek için fuzuli caddesinin dikey olarak ortasında arkadaşımın arabası ile beni almasını beklerken uyuklamakı gözlerle etrafı süzüyordum yolun karşısında Battalgazi Belediyesine ait bir temizlik personeli gözümü çarptı itina ve titizlik ile işini yapıyordu. Çok geçmeden ufak bir kamyonet ile trafik kuralları alt üst eden bir şahıs geldi ve korna çalarak personeli yanına çağırdı. Elini omzuna attı ve bu sokak ta temizlenecek gibisinden bir şeyler söylemeye başladı tabi talimatı veren kişi cadde ve sokak isimlerinden bir haber hemen arka tarafımda duran taksici bey amcaya sokak adını sordu tam 3 defa ve personeli iyice tembihleyip yaptığın yeri bitir ve buraya geç tüm aralara gir dedi ancak halan bilmiyor sokak ve cadde isimlerini eliyle işaret ediyordu buda yetmez gibi personeli oradaki taksici bey amcaya emanet etti bak amca diyor bizim çocuğa sahip ol işini tam yapsın diye amca onay verir gibi kafasını salladı ve komyonetli şahıs oradan uzaklaştı personel işini başına döndü. Nasıl bir çalışan yada amir hemde beledeiyede çalışan kişi cadde sokak ismini bilmez personel yer bilgisi bilmez yolda duran bir taksiciye emanet eder çalışanı. Belediyemizden inciler olarak düşündüm ve kendi kendime söylene söylene beklemeye devam ettim az sonra arkadaşım geldi ve beni aldı yukarıya doğru araç ile çıkarken her gün önünden geçtiğimiz kernek parkının inşaatını gördüm ve tekrar söylenmeye başladım 1 yıldan fazla olmuştu hala bitmemişti ve eskiniye nazaran çok berbat bir yapı yolunda ilerliyordu değirmenine rağmen. Tabi ki buda yetmezmiş gibi oradaki asfaltı kaldırıp yıllardır yol inşaatı bitmeyen bu şehirde yeni bir parke taşı operasyonu vardı yollar yine kapalı güzergah yine uzamış ve ortaya ne çıkacağını yapanın bile bilmediği bir çalışma sürüyordu.

Söylenme eşliğinde ve yarı uyur şekilde yolumuzda ilerler iken koca kaldırım boyutları ile yollar daraltılmış ve yanlara zenginler için otopark yapılmış yoldan geçiyorduk yaklaşık 5 dk önce gördüğüm belediyeye ait kamyonet yolu kapatmış yanına başka bir personel çağırmış eliyle bir yerler tarif ediyordu. Yollar kaldırımlar ve başta işi bilmeyen amirler olduğu sürece Malatya’mız inşaat şehri olmaktan kurulmayacak.