Besler Kasap & Izgara | Malatya

Malatya’mızın gerçekten güzel nezih ve lezzetli mekanlara ihtiyacı var. Misafirimiz geldiğinde yada kimsenin gelmesine gerek yok insan kendisi güzel bir mekanda lezzetleri yemek tüketip kaliteli hizmet alamaz mı? Cevaben alamaz zordur memleketimizde ciddi anlamda lokanta işletmek o lokantaya müşteri olmak zor, çünkü düz mantık vardır hep en başta iyi olalım sonra çok para kazanır sapıtır kimseyi önemsemez günde 5 masa dolar işimize bakarız şekliden mekanların işlediğine inanmaktayım.

Gelelim Besler Lokantasına gerçekten güzel mekan yapmışlar ellerine sağlık ben bu kadar beklemiyordum toplamda iki defa gittim 3 olur mu bilmiyorum. Mekan güzel dizayn edilmiş insanların gözüne hitap edecek şekilde belli ki biz bu işi yaparız demek istiyorlar. Besler lokantası masa seçiminde sınıfta kalmalı bence masa araları o kadar dar ki sırt sırta iki kişinin oturması mümkün değil. Çok değil daha düzgün ve estetik masa sandalye seçimi yapılabilirdi o zaman insanlar daha rahat yemek yerlerdi galiba mekanın işletmecileri insanlar gelsin yesin hesabı ödesin gitsin demek istiyorlar çünkü yemek sonrası maliyeti çok az olan bir çay ikram etme girişiminde bile bulunmuyorlar, hemen kalkalım diye gözümüze bakıyorlar. Ben iki defa gittim ve ikisinde de rahatsız oldum bu oturuş biçiminde darlığından yemek yerken rahatsız olmayı pek sevmemde bilenler bilir yemek yerken dünya ile hatlarım kapalı olur benim. 🙂 Yapılan servis ve hizmete değinecek olur isek; nereden bulurlar bu kadar gereksiz garson komiyi anlamam ben lokanta ile hiç alakaları yok gibi sadece siparişi iyi alıyorlar ötesinde yok yüz ifadeleri hep sirke satıyor çok ilgisizler hiç sevmedim yemek yemeye gitmedik sanki garsonlar ile kavgaya gittik öyle bir ifade var insanların yüzünde. Etlerin mangalda yapıldığı yerde hep bir kaç kişi gördüm ben ve arada ellerinde ekmek devamlı yeme hallerindeler galiba arkadaşları masada yer kaplamamak için öyle ayakta yiyorlar mangal başında ama ya benim tabağım dan yiyorlar ise ya içine ağızlarından bir şey giderse çok ayıp hiç yakışmadı o mekana her gittiğimde gördüm öyle grup insanlar mangal başında. En önemli kısım ızgaraların lezzeti etleri güzel yemeye değerdi gerçekten şimdiye kadar lezzeti bozmamışlar ise ancak et köfteleri çok garipti sanki için ne bulmuşlar ise atmışlar öyle aceleye gelmiş gibiydi lezzetini baharat yoğunluğundan etten başka malzemeler yüzünden alamadım bile. Tavuk şiş ve tavuk ızgara yeme fırsatım da oldu ama tavuk ızgarayı o kadar çok acıydı ki baharat fazlalığı vardı ki köfte gibi onu da  hiç anlamadım neden bu kadar baharat yoğunluğu var anlamak güç ve insanın aklına başka şeyler geliyor. Yemeği servis etme şekilleri güzel ancak Malatya da ki diğer lokanta kafelerde olduğu gibi siz suyu İçseniz de içmeseniz de parasını ödüyorsunuz.

Genel olarak baktığımızda Malatya’daki çoğu mekandan üstün bir yer bence tabi kide. Yeterli mi derseniz gerçekten yetersiz.

 

Yukarıda yazılanların hepsi benim şahsı düşüncemdir hiç bir kurumu kötülemek ve müşteri kaybına uğratmak istemem sadece başımdan geçen olayı eksiksiz ve yalansız bir şekilde açıklamak istedim.